Elif Gümüş-Takı

Gümüş Takı Almak İçin 5 Neden

Image

Tarih boyunca takıdan medikale birçok farklı alanda kullanılan gümüş günümüzde de rağbet gören bir takı malzemesidir. Altın gibi elementlere göre pek pahalı olmayan ama son derece şık olan gümüş takılar toplumumuzda da son derece popülerdir. Peki, neden başka maddelerden yapılan takıları değil de gümüş takıları tercih etmeliyiz? İşte karışınızda hayatımızın her anında gümüş takı kullanmak için 5 neden:

Image

1. Hipoalerjenikler

Pek çok yüzük, kolye ya da küpe takmayı seven insan metal alerjisi şikayetiyle çok da takı takamaz. Özellikle nikel gibi maddelere pek çok insanın alerjisi vardır. Fakat takı tercihini gümüşten yana kullananların alerji olma olasılığı son derece düşüktür. Dünya üzerinde pek çok kadın ve erkek gümüş takıları herhangi bir alerjie sebep olmaksızın kullanabiliyor.

Image

2. Dayanıklılık

Eminim çoğunuzun evinde büyüklerinizden kalma gümüş takılar duruyordur. Ne kadar eski olduğu önemli olmaksızın gümüşten yapılan bir yüzük ya da kolye hala ilk günkü gibi duruyordur muhtemelen. Sadece kararmış olma ihtimali olan gümüş takılar son derece dayanıklı olması sebebiyle de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Image

3. Ucuza Lüks

Eğer çok takı takmayı seviyorsanız ama altın ya da platin gibi takılara verecek paranız yoksa gümüş sizin için biçilmiş kaftan. Hem şıklığı hem de ucuzluğu gümüşün ön plana çıkan özelliklerindendir. Çünkü imitasyon takılar çok ucuz olmasına rağmen çok hoş bir intiba bırakmasa da gümüş son derece iyi bir intiba bırakabilir katıldığınız ortamdaki arkadaşlarınızın gözünde. Uzun süre dayanması da kendinizi her zaman şımartacağınız gümüş takılarınızın var olmasını sağlayacaktır.

Image

4. Asla Modası Geçmez!

Hem takı takmayı hem de modaya ayak uydurmayı seviyorsanız gümüş takı kullanmanız için bir başka nedeniniz var demektir. Altın takılar genellikle dönemine göre yapılır daha sonraki dönemde çok kolay demode olabilir modifiye etmeniz ya da eritip başka hale getirmeniz gerekebilir. Ama gümüş takılar her dönem moda olmayı başarır. Halka ne olursa olsun, değerli taşlar, basit bantlar, bilezikler veya kolyeler gibi, gümüş de daima metal tercihleriniz arasında olacak. Gümüş satın alıp giyerken, yeterince şıksanız endişelenmenize gerek kalmayacak.

Image

5. İtibar Simgesi

Gümüş takı çoğu ortamın kurtarıcısıdır. İsterseniz dünyanın en zenginlerinin olduğu bir kokteyle katılın. Orada bile kolyenizin gümüşten yapılma olduğunu söyleseniz de kimsenin dalga geçme ihtimali yok. İnsanların binlerce lira verip satın aldığı kolye ve yüzüklerle neredeyse aynı itibara sahiptir gümüş takılar. Gümüşün mücevher dünyasında bir ünü var.

En Çok Okunanlar

İLETİŞİM

Görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirin en kısa sürede geri dönelim.